Радник Меркель застеріг Київ від надмірних сподівань на швидкий вступ до ЄС

Вівторок, 28 квітня 2015, 16:52

Уповноважений уряду ФРН зі співпраці з Росією та країнами "Східного партнерства" Гернот Ерлер застеріг український уряд від передчасних сподівань на швидкий вступ країни до Євросоюзу.

Про це він сказав у вівторок в інтерв’ю для німецької радіостанції WDR 5, повідомляє "Німецька хвиля".

За словами Ерлера, "сподівання України йдуть у тому напрямку, який є нереалістичним". Натомість, Україна, за його словами, має скористатися угодою про асоціацію з ЄС та провадити реформи, не озираючись на віддалену перспективу членства в ЄС.

Ерлер зазначив, що наразі неможливо втілити сподівання та вимоги з боку українського президента Петра Порошенка. Йдеться про перспективу членства України в ЄС, введення безвізового режиму та розміщення європейських миротворчих сил на Сході України.

Попри такі вимоги з боку Києва, Ерлер зауважив: "Що стосується змін в Україні, політики реформ - Порошенка має небагато що відзвітувати в цьому плані".

Україна могла б, на погляд Ерлера, використати час до набрання чинності угоди про створення зони вільної торгівлі з ЄС, заплановане на 1 січня 2016 року, зокрема, для з’ясування та подолання обґрунтованих претензій та зауважень з цього приводу з боку Росії, пояснив уповноважений німецького уряду.

Нагадаємо, на саміті Україна-ЄС президент України Петро Порошенко заявив, що за 5 років Україна забезпечить ефективну імплементацію Угоди про асоціацію і досягне умов, щоб подавати заявку на членство в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.