Австрія за підтримки 159 країн закликає заборонити ядерну зброю

Середа, 29 квітня 2015, 13:47

Австрія закликала заборонити ядерну зброю, оскільки її застосування спричиняє катастрофічні гуманітарні ефекти.

Про це заявив міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц під час виступу на конференції Договорю про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), зазначивши, що ця ініціатива має підтримку 159 держав, повідомляє Reuters.

"Єдиний спосіб гарантувати, що ядерна зброя ніколи не буде використовуватись знову – це її повна ліквідація. Усі держави несуть відповідальність у процесі запобігання використанню ядерної зброї" - сказав він 191 учаснику Договору.

І хоча ініціативу підтримують дипломати 159 держав-членів ДНЯЗ, вона практично не має підтримки серед ядерних держав і членів Радбезу, які мають право вето, - США, Британії, Франції, Росії та Китаю.

Держави, які ймовірно, мають ядерну зброю – Ізраїль, Пакистан, Індія та Північна Корея – не перераховані серед прихильників ініціативи також.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.