Роспропаганду треба забороняти, як насилля чи порнографію - Біляцький

Середа, 20 травня 2015, 11:27

Білоруський диссидент, колишній кандидат на посаду президента та політв'язень (у 2011-2014 роках) Алесь Біляцький вважає, що східноєвропейським країнам необхідно законодавчо заборонити поширення російської пропаганди.

Про це він заявив під час свого виступу на конференції громадянського суспільства Східного партнерства (СхП), яка проходить в Ризі напередодні саміту СхП, повідомляє кореспондент Європейської правди.

"Як заборонено рекламувати насилля та порнографію, точно так потрібно забороняти таку пропаганду", -- вважає він. Біляцький також пояснив, що ґрунтується на власному досвіду, коли перебував у колонії і був вимушений дивитися російське ТБ. "Там один телевізор  на 100 чи 200 людей і якщо всі обрали НТВ, то і я дивився", - зазначив він.

Дисидент підкреслив, що не всі країни СхП здатні ухвалити таке рішення про заборону.

"Якщо в Латвії це можливо зробити, то в Білорусі – ні. Тому на практиці єдиний вихід – посилювати підтримку незалежних ЗМІ", - вважає Біляцький.

"Причому не можна це робити, створивши один  новий російськомовний проект (ТБ), як обговорюється нині", - наголосив він.

Такої ж думки дотримується голова Єреванського прес-клубу Борис Навсардян, який був один з панелістів на медіа-конференції СхП в середу.

"Підтримка існуючих ініціатив – надзвичайно важлива. І треба зробити наголос на Дождь. Припустимо, якщо ми зробимо Дождь доступним у всіх кабельних мережах, вирішивши питання про те, що зараз підписка на нього платна, то це буде розв’язанням ідеї про регіональний російськомовний телеканал", - вважає він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.