Україна відкличе з СОТ скаргу на австралійський тютюновий закон

Середа, 20 травня 2015, 13:55

Україна має намір відкликати зі Світової організації торгівлі скаргу на Австралію щодо порушення міжнародних норм при випуску сигарет.

Як пише сайт "Апостроф", про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Згідно з наявними в мене даними, цей позов Україна подала на основі клопотання Американської торгової палати, яке датоване 2012 роком. Суть полягає в тому, що на пачці сигарет, яка випускається в Австралії, немає торговельної марки, а зроблено все таким чином, що одразу зникає бажання палити", - розповів прем'єр.

"Україна приєдналася на незрозумілих підставах до цього спору, який датується 2012 роком. Я прошу міністра економіки дати термінове доручення торговому представнику розібратися в цій ситуації. У мене є великі сумніви в доцільності цього торгового спору з Австралією, який тягнеться з 2012 року", - додав він.

Нагадаємо, що суть спору - це закон, який набув чинності в Австралії з грудня 2012 року, згідно з яким всі сигарети повинні продаватися в однакових пачках темно-коричневого кольору.

В тому ж 2012 році Україна оскаржила в СОТ цей австралійський закон. Тоді цей крок пояснювали збитками українських компаній, що експортують цигарки до Австралії. Проте насправді за цією статтею український експорт до цієї країни був нульовим.

У зв'язку з цим експерти неодноразово висловлювали думку, що подання цієї скарги до СОТ зовсім не спрямоване на захист українських інтересів, а було пролобійоване транснаціональними тютюновими компаніями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.