Ризький саміт не визначив дату скасування віз

П'ятниця, 22 травня 2015, 14:53

Саміт Східного партнерства (СхП), в тому числі всі держави-члени та органи влади ЄС, погодилися, що полегшення візової політики та обмежень у пересуванні є "ключовою метою" партнерства

Про це йдеться у декларації саміту СхП, текст якої має в розпорядженні "Європейська правда".

"Учасники саміту підтверджують, що підвищення мобільності громадян в безпечному та добре керованому середовищі лишається ключовою метою Східного партнерства.

Це призведе до легших та частіших подорожей, бізнес-контактів та контактів між людьми", - йдеться в документі.

Як і очікувалося, Євросоюз відмовився виконувати прохання Києва та фіксувати в документах саміту можливу дату впровадження безвізового режиму.

Між тим у заяві саміту згадано про те, що Україна (і так само - Грузія) може виконати План дій візової лібералізації вже в 2015 році. Саміт "вітає готовність ЄК зробити все можливе, щоби підтримати Україну і Грузію у виконанні ними ПДВЛ, а також намір ЄК видати звіт про прогрес України і Грузії до кінця 2015 року". На практиці це означає, що за якісної роботи Києва візи може бути скасовано в 2016 році.

Також у декларації саміту є фраза, яка, як вважають в МЗС, поліпшує переговорну позицію Києва щодо скасування віз.

Євросоюз визнав, що у разі виконання вимог ПДВЛ Єврокомісія автоматично звернеться до країн-членів щодо скасування візового режиму. 

Між тим, де-факто скасування віз все одно потребуватиме політичного рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?

"Допомогти європейцям повірити в Європу": чого чекати від нової голови Європарламенту

Вперше євроінституцію очолює представниця Мальти – найменшої країни ЄС. Хто така Роберта Метсола, що вона обіцяє та з чим буде боротися на чолі Європарламенту?

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.