Європа не повинна просто спостерігати за агресією в Україні - Грибаускайте

П'ятниця, 8 травня 2015, 10:17

Уроки Другої світової війни показують, що рішення спостерігати за агресією означає смерть людей, окупацію і терор.

Про це сказала президент Литви Даля Грибаускайте, повідомляє Delfi.

"Потрібно пам'ятати історію і вчитися на її болючих уроках. Тому сьогодні Литва розуміє, що відбувається в Європі, де є загроза і де відбувається окупація та терор проти європейської держави. Я маю на увазі і Україну", - сказала Грибаускайте.

"Уроки Другої світової війни кажуть, що ми не можемо залишатися спостерігачами, оскільки якщо будемо залишатися осторонь і спостерігати, гинутимуть люди, відбуватимуться окупації, терор і злочини проти людяності", - додала вона.

За словами президента, ці уроки історії краще розуміють жителі країн, що найбільше постраждали в роки Другої світової війни, проте "болюча історія Європи врізалася дуже глибоко, торкнулася майже всіх родин Європи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.