Звіт Єврокомісії щодо безвізового режиму викликає питання - МЗС

П'ятниця, 8 травня 2015, 15:28

Деякі пункти доповіді Єврокомісії про прогрес імплементації Україною другого етапу плану дій з візової лібералізації викликають в Києві здивування.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль в коментарі Укрінформ.

За її словами, певні вимоги не додають оптимізму в очікуванні ризького саміту, що відбудеться 21-22 травня.

"На наш погляд, там є багато того, що викликає здивування в тому сенсі, чому знайшло відображення саме в доповіді щодо безвізового режиму, оскільки воно не було відзначене в плані з візової лібералізації і взагалі не відноситься до питання безвізового режиму", - сказала Зеркаль.

Заступник міністра при цьому визнає, що є, звичайно, питання, які дійсно вимагають рішення усередині країни.

Наприклад, питання підключення наших прикордонників до бази даних Інтерполу. За оцінками української сторони, таке підключення, створення робочих місць, коштуватиме приблизно 100 млн грн.

"Ми сподіваємося, що на це знайдуться якісь додаткові гроші з Європи, або що ми якось зможемо розділити ці витрати між українським бюджетом і країнами, або членам (Інтерполу), або ЄС. Оскільки це важливе питання, пов'язане не лише з нашою безпекою, але і безпекою Європейського Союзу", - заявила Зеркаль.

Є, за її словами, питання до того, що досі не вийшла постанова Кабміну, яка нормує видачу внутрішніх паспортів у формі картки.

Дипломат повідомила, що доповідь Єврокомісії українська сторона, нарешті, отримала в четвер. В понеділок у Брюсселі документ обговорюватиметься на рівні високих посадовців.

"З точки зору Берліна, очікування від Риги у нас не занадто високі. Не дуже оптимістичні", - визнала Зеркаль.

"Вони (німці) намагаються бути дуже стриманими у своїх планах, коментарях. Берлін відзначив, що дуже складно знайти спільне розуміння серед 28 країн", - додала вона.

В цілому, в Німеччині, за переконанням заступника міністра, "з розумінням" відносяться до наших очікувань отримання чіткого сигналу щодо перспективи членства, безвізового режиму.

Але при цьому дають зрозуміти, що візові питання - це технічні питання, вони залежать від того, що саме міститься у звіті.

Як повідомлялося, Єврокомісія відзначає прогрес у виконанні Україною другої фази плану дій з лібералізації візового режиму, але підкреслює, що необхідно виконати певну роботу для її завершення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.