Безвізовий режим з ЄС відкладуть до початку 2016 року - МЗС

Вівторок, 28 квітня 2015, 13:14

Введення безвізового режиму України з Європейським союзом буде відкладено до початку 2016 року.

Про це заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба в ефірі ТРК "Україна".

"Так, воно буде відсунено і тут буде відповідальність як на Україні, на чіткому виконанні тих вимог, які перед нами стоять, так і частина відповідальності на Європейському Союзі, щоб у ході процесу не виникали якісь нові умови, побоювання або політичні стурбованості", - сказав Кулеба.

За його словами, існує шанс у травні на Ризькому саміті ЄС почути сигнал про безвізовий режим.

"Шанс на сигнал дуже ймовірний. Раніше ми планували, що на саміт в Ризі ми вийдемо вже на прийняття рішення про безвізовий режим, але наступні кроки будуть такими.

13 травня Єврокомісія представить звіт про досягнення України у виконанні вимог для запровадження безвізового режиму. Після цього це питання буде ще раз обговорено з українською стороною.

Ми зрозуміємо, що ще ми можемо зробити, і вже тоді в Ризі рішення про безвізовий режим буде прийматися в останній момент, але воно не стосуватиметься запровадження. Воно стосуватиметься визначення чітких перспектив, алгоритмів, за якими потрібно буде рухатися", - сказав Кулеба.

Посол додав, що ключове "домашнє завдання" для України – це боротьба з корупцією на всіх рівнях і від результатів цієї діяльності буде залежати подальший рух.

"Я б не сказав, що європейці критично налаштовані, вони бачать прогрес, якого ще рік тому не було", - сказав він.

Нагадаємо, на саміті Україна-ЄС президент Петро Порошенко заявив, що не сподівається на скасування безвізового режиму з ЄС до кінця року, а лише на завершення виконання Плану дій з візової лібералізації.

Раніше президент заявляв, що очікує від ЄС рішення про надання безвізового режиму для громадян України на Ризькому саміті Східного партнерства в травні цього року, що дасть змогу до кінця поточного року ввести його в дію.

Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю "Європейській правді" заявив, що безвізовий режим з ЄС має запрацювати з початку наступного року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua