Словаччина змінить законодавство через громадян, які воюють на Донбасі

Четвер, 11 червня 2015, 16:43

Словаччина готує зміни в законодавстві, які б враховували поведінку громадян країни, які беруть участь у бойових діях в Україні на боці сепаратистів.

Про це повідомляє Aktuality.

Начальник відділу дипломатії Мирослав Лайчак заявив, що робоча група на чолі з представниками міністерства юстиції мають запропонувати вирішення цієї ситуації.

Участь у збройному конфлікті на боці сепаратистів дипломат назвав безвідповідальною і такою, що соромить державу.

"Виявляється, що наша правова система передбачає відповідальність, коли наші громадяни воюють в іноземних військових підрозділах, але нічого не йдеться про те, коли вони воюють у нерегулярних угрупуваннях", - сказав Лайчак.

У міністерстві закордонних справ Словаччини також підтвердили, що працюють над вирішенням проблеми.

"Ця тема була предметом детальних переговорів у міністерстві закордонних справ. На підставі результатів цих переговорів міністерство юстиції в даний час завершує пропозицію, яка буде предметом подальшого обговорення", - зазначили у МЗС.

Наразі у Словаччині немає чіткої позиції, чи варто вводити кримінальну відповідальність за участь словаків у військових операціях в Україні на боці сепаратистів. 

Раніше ЗМІ повідомляли, що в рамках інтернаціональної бригади, котра воює на боці сепаратистів Донбасу, було створено чесько-словацький підрозділ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".