В "ДНР" створено чесько-словацький бойовий підрозділ - словацькі ЗМІ

Понеділок, 8 червня 2015, 10:12

В рамках інтернаціональної бригади, що воює на боці сепаратистів Донбасу, було створено чесько-словацький підрозділ.

Словацьке видання Aktuality взяло інтерв’ю у представників підрозділу.

Як зазначається, словацькі та чеські добровольці воюють на боці сепаратистів у складі інтернаціональної бригади, відомої як "П’ятнашка".

"Зараз тут уже настільки багато наших, що достатньо для створення підрозділу на 10 осіб з власною нашивкою", - сказав один з добровольців.

фото Aktuality

За його словами, нові охочі повоювати на боці сепаратистів прибувають на Донбас через Ростов-на-Дону, оскільки там є аеропорт і він знаходиться недалеко від кордону.

При цьому співрозмовник видання відмовився уточнити, чи займається російська сторона збором і координацією людей. 

Стверджується, що наразі у підрозділі вісім добровольців – чотири чехи і чотири словаки. Видання у поширених фото заретушувало обличчя найманців, тож їх неможливо упізнати.

Найвище звання серед учасників підрозділу – у словака з позивним "Сойка" - він старший лейтенант. В основному ж чехи і словаки є або рядовими, або виконують консультативні функції.

"Ми хочемо побудувати свій підрозділ, ґрунтуючись на традиції чехословацьких легіонів. Ми сприймаємо ЄС як диктатуру, а НАТО – як агресивний блок. Це наша форма боротьби з ними", - сказав один з добровольці.

Представники чеської та словацької влади поки не коментували участь своїх громадян у бойових діях на території іншої країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.