Греція погодилася на ключові вимоги кредиторів - Bloomberg

П'ятниця, 10 липня 2015, 11:20

Новий пакет пропозицій щодо реформ, який грецький уряд надіслав кредиторам у четвер ввечері, відповідає більшості вимог кредиторів від 26 червня.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Як зазначає видання, пакет скорочення витрат, пенсійних накопичень і підвищення податків практично "дзеркально відображає вимоги кредиторів".

Як повідомлялося, Афіни готові прийняти вимоги щодо поетапного скорочення пільг для своїх островів, а також підвищити податки для судноплавних компаній.

Окрім того, уряд Греції погодився на приватизацію державних активів, таких як порт Пірей і регіональні аеропорти, а також підвищення ПДВ для готелів та ресторанів і скорочення доплат для пенсіонерів.

Водночас як пише видання, таким чином уряд Греції запропонував кредиторам те, проти чого греки проголосували на референдумі 5 липня.

Окрім того, передбачається, що голосування за новий пакет пропозицій  в парламенті Греції може викликати проблеми.

"Угода, як і раніше, повинна бути схвалена національними парламентами", - відзначає грецький економіст Нік Куніс.

"Навіть якщо вона буде прийнята, існує ризик того, що Греції буде складно дотримуватися програми в найближчі місяці. Економіка, схоже, різко скорочуватиметься, що не є ідеальним фоном для реалізації жорстких заходів", - наголосив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в рамках останніх пропозицій Греція звернулася за 53,5 млрд євро ($59 млрд), щоб покрити свої борги до 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.