Європарламент не дасть заборонити ГМО-продукти, які Брюссель визнав безпечними

Субота, 18 липня 2015, 15:09

Європарламент повідомляє, що не дасть окремим країнам ЄС дозвіл забороняти ту ГМО-продукцію, яка дозволена на загальноєвропейському рівні.

Таке повідомлення оприлюднене на офіційному сайті ЄП.

Раніше Європейська комісія спрямувала до ЄП проект регуляторного акта, який надавав би країнам-членам ЄС, за їх бажанням, можливість впроваджувати додаткові обмеження на обіг продукції, що містить білки генно-модифікованих організмів.

"В Європарламенті є чітка більшість голосів проти цієї ініціативи", - цитує сайт ЄП голову комітету з питань довкілля Джованні ла Віа (група ЄНП, Італія).

Аргументом євро парламентарів проти даної ініціативи стало те, що така норма може зруйнувати спільний ринок та призвести до появи контролю внутрішньоєвропейського експорту.

"Після стількох років, які ми витратили, щоби позбавитися від внутрішніх бар'єрів (в торгівлі) всередині ЄС, ця пропозиція може фрагментувати внутрішній ринок", - вважає євродепутат.

Наразі в ЄС є спільний перелік ГМО-продукції, яка визнана безпечною і дозволена для торгівельного обігу по всі території союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.