В Нідерландах зібрали 10 тис. підписів за референдум з асоціації Україна-ЄС

Вівторок, 18 серпня 2015, 11:18

В Нідерландах зібрали більше 10 тис. підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації угоди про асоціацію з Україною.

Про рішення про завершення першої фази підготовки до референдуму було опубліковане 18 серпня в урядовій газеті, повідомляє сайт Виборчої ради Нідерландів.

Повідомляється, що всього було подано 14 441 підпис, з них дійсними визнано 13 480.

Якщо фінальна фаза, яка розпочинається 18 серпня і завершиться 28 вересня, буде виконана і організатори зберуть необхідні 300 тис підписів, уряд буде зобов’язаний провести консультативний референдум.

У відомстві зазначили, що заявки на проведення референдумів надійшли і щодо угод про асоціацію з Молдовою та Грузією. Однак для завершення першої фази не було зібрано достатньої кількості підписів.

Як повідомлялося, референдуму щодо асоціації Україна-ЄС зажадала  група активістів "Комітет громадян Євросоюзу".

Свою ініціативу активісти пояснили тим, що в цілому не згодні з тим, як Євросоюз реагує на участь Росії в конфлікті на сході України. Саму Угоду про асоціацію блогери називають "провокацією і загрозою для добробуту нас і українців".

Як відомо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.