Вісім країн підтримали ідею міжнародного розслідування злочинів комунізму

Понеділок, 24 серпня 2015, 10:45

Міністерства юстиції восьми східноєвропейських країн на конференції в Таллінні узгодили спільну заяву про необхідність створення міжнародної агенції, що розслідуватиме злочини комунізму.

Про таке рішення повідомляє міністерство юстиції Естонії.

Рішення було ухвалене 23 серпня - в день, коли світ відзначає 76 річницю від підписання Пакту Молотова—Ріббентропа.

Естонський міністр Урмас Реінсалу зазначив, що "люди повинні знати про страждання мільйонів внаслідок злочинів нацизму та комунізму"

Посадовець нагадав, що нацистські злочини отримали міжнародно визнане юридичне засудження після Нюрнбергського трибуналу; водночас, щодо комуністичного режиму такого розслідування не велося.

Естонську ідею на конференції підтримали представники мінюстів Латвії, Литви, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Грузії. Дані щодо позиції та участі української делегації у цьому заході не уточнюються.

Наразі немає також конкретних пропозицій щодо юридичною форми такого розслідування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.