Єврокомісія не вбачає порушення Шенгенських угод у рішенні Німеччини

Понеділок, 14 вересня 2015, 09:31

Єврокомісія не вбачає порушень Шенгенських угод у рішенні Німеччини тимчасово запровадити контроль на кордоні між Баварією та Австрією через масовий наплив біженців.

Про це йдеться у заяві Єврокомісії.

"Тимчасове відновлення прикордонного контролю між державами-членами є винятковою можливістю, яка чітко передбачена і регулюється Шенгенським кодексом про кордони у випадку кризової ситуації. Поточна ситуація в Німеччині, на перший погляд, виглядає як така, що передбачена правилами", - йдеться у заяві.

Єврокомісія стежитиме за ситуацією і триматиме в курсі розвитку подій Європарламент і Раду ЄС, як це передбачено в Шенгенському кодексі про кордони.

"Наші зусилля мають бути спрямовані на те, щоб допомогти гарантувати, що ми можемо повернутися до звичайної Шенгенської системи відкритих кордонів між державами-членами Шенгенської зони якомога швидше", - зазначено у заяві.

Як повідомлялося, 13 вересня Німеччина оголосила про тимчасове повернення до контролю на кордоні між Баварією та Австрією.

Місцева влада каже, що контроль діятиме, допоки в цьому буде потреба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.