8 країн закликали РФ звільнити ув'язнених естонця та українців

Четвер, 3 вересня 2015, 16:00

Міністри закордонних справ північних і балтійських країн на зустрічі у Копенгагені закликали звільнити незаконно викрадених і ув’язнених громадян Естонії та України.

Про це йдеться у спільній заяві Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, Ісландії, Естонії, Литви та Латвії.

Міністри назвали викрадення  і незаконне утримування офіцера Поліції Безпеки Естонії Естона Кохвера "явним порушенням міжнародного права".

"Міністри північних і балтійських країн засуджують це, закликають РФ діяти згідно з міжнародними зобов'язаннями і звільнити Естона Кохвера" - йдеться у заяві.

"Міністри також закликають звільнити українського режисера Олега Сенцова і Олександра Кольченка і гарантувати їх безпечне повернення в Україну" - зазначили глави МЗС.

Крім того, очільники дипвідомств домовилися уважно стежити за триваючим процесом проти української льотчиці і народного депутата Надії Савченко, а також вимагати справедливого розгляду справи.

Нагадаємо, президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що український режисер Олег Сенцов, активіст Олександр Кольченко, льотчиця Надія Савченко та естонський офіцер Естон Кохвер, які незаконно утримуються в РФ, є символами цинізму російської політики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.