100 тисяч людей протестують у Берліні проти ЗВТ між ЄС, США та Канадою

Субота, 10 жовтня 2015, 16:47

Десятки тисяч людей взяли участь у субботу в демонстрації в Берліні проти створення трансатлантичної зони вільної торгівлі Євросоюзу зі Сполученими Штатами (ТТІР), а також із Канадою (Ceta).

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Поліція повідомляє про 100 тисяч уастників акції, організатори стверджують навіть про 250 тисяч демонстрантів, хоча попередньо очікували від 50 до 100 тисяч учасників.

 

Мітингувальники прибули зранку до Берліна зі всієї Німеччини п’ятьма додатковими потягами та понад 600 автобусами. Демонстрація під гаслом "За справедливу світову торгівлю!" розпочалася вранці біля берлінського залізничного вокзалу.

 
 

До протесту закликали профспілки, організації з захисту довкілля та прав споживачів, а також критики глобалізації. Німецькі опозиційні партії - Зелені та Ліва партія - теж підтримали акцію.

Критики вищезгаданих угод Євросоюзу зі США та Канадою остерігаються ослаблення європейських інституцій та зниження екологічних і соціальних стандартів.

Вони вимагають зупинити переговори про трансатлантичну зону вільної торгівлі зі США та не ратифіковувати торговельну угоду з Канадою.

Подібні демонстрації в німецькій столиці відбуваються далеко не вперше, однак акція у Берліні 10 жовтня стала наймасштабнішою.

Як відомо, міністри торгівлі 12 країн Тихоокеанського регіону 5 жовтня домовилися щодо торговельної угоди, яка передбачає захист прав інтелектуальної власності, єдині стандарти, а також скасовує більшість мит у сферах торгівлі та інвестування.

Домовленість створить найбільшу в світі зону вільної торгівлі і охопить країни, що сумарно дають до 40% світової економіки з населенням близько 800 мільйонів осіб.

Угоду повинні ратифікувати ще парламенти країн-учасниць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua