Представництво України в ЄС наступного року очолить Микола Точицький

доповнено
Понеділок, 30 листопада 2015, 13:17

Нинішній представник України при Раді Європи Микола Точицький ближчим часом має бути призначений на посаду представника України при Євросоюзі.

Як стверджують джерела "Європейської правди" в дипломатичному корпусі, Україна вже спрямувала запит про надання агремана щодо його призначення.

Ініціатором став заступник глави адміністрації президента Костянтин Єлісєєв – джерела стверджують, що саме він рекомендував президенту зупинитися на кандидатурі Точицького. Як відомо, від 2010 до 2015 року Єлісєєв очолював дипмісію при ЄС, в червні поточного року він повернувся в АП.

Співрозмовники ЄвроПравди сходяться на думці, що призначення нового посла відбудеться лише наступного року, напевно – не раніше лютого.

Одна з причин – тривала процедура погодження послів в ЄС, яка забирає, як правило, близько 2-3 місяців. Враховуючи важливість України для Брюсселя, цього разу надання агреману могли би пришвидшити, але Київ також не зацікавлений у швидкому переведенні Точицького до Брюсселя.

Річ у тім, що наприкінці січня в Страсбурзі має розпочатися ключова для України сесія парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), де запланований розгляд питання про продовження (чи, відповідно, пом’якшення або припинення) санкцій ПАРЄ проти Росії.  Між тим представництво України при РЄ протягом останніх місяців в рамках планової ротації залишили декілька ключових дипломатів.

Враховуючи це, присутність Точицького є критичною для успіху України на даній сесії.

Читайте на "Європейській правді інтерв'ю Точицького щодо його роботи в Раді Європи: "Позов до Росії в ЄСПЛ зріс до сотень аркушів, і це не межа".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.