Конституційному суду РФ дозволили не визнавати рішення ЄСПЛ

Вівторок, 15 грудня 2015, 09:03

Президент РФ Володимир Путін підписав закон, що вносить поправки до закону про Конституційний суд.

Про це повідомляє ТАСС.

Згідно з документом, Конституційному суду (КС) РФ дозволяється визнавати нездійсненними рішення міжнародних судів, в першу чергу, Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), у разі їх протиріччя російській Конституції.

Законопроект був прийнятий Держдумою РФ 4 грудня і схвалений Радою Федерації 9 грудня.

Поправки вносяться в закон про КС РФ на виконання липневої постанови самого Конституційного суду. Ними передбачається, що "за запитом федерального органу виконавчої влади, наділеної компетенції щодо захисту інтересів РФ при розгляді в міждержавному органі із захисту прав і свобод людини скарг, поданих проти РФ на підставі міжнародного договору, Конституційний суд РФ вирішує питання про можливість виконання рішення міждержавного органу по захисту прав і свобод людини".

Зокрема, компетенцією для таких звернень до КС наділяється президент РФ і уряд РФ.

У разі якщо КС РФ приймає постанову про неможливість виконання рішення міждержавного органу по захисту прав і свобод людини в цілому, або його частини, які-небудь дії (акти), спрямовані на виконання відповідного рішення в Росії, не можуть здійснюватися (прийматися).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.