ЄС має відновити контроль над зовнішнім кордоном, щоб зберегти Шенген - Туск

Вівторок, 15 грудня 2015, 18:38

Євросоюзу необхідно відновити контроль над зовнішнім кордоном, щоб зупинити міграційні потоки і зберегти Шенген.

Про це йдеться у листі-запрошенні президент Європейської ради Дональда Туска до глав держав і урядів на саміт ЄС 17-18 березня.

"Саме тому на жовтневій зустрічі ми просили комісію внести пропозиції, спрямовані на підвищення мандата "Frontex" та вдосконалення управління зовнішніми кордонами ЄС. Наша зустріч дасть першу можливість відреагувати на пропозиції комісії", - йдеться в листі.

Туск зазначив, що крім обговорення майбутнього рішення, необхідно управляти міграційною кризою інструментами, які вже.

"Frontex" повинен бути в змозі зробити перевірку через всі бази даних, включаючи перевірку безпеки, будь то SIS або Європол. Безпека зовнішнього кордону ЄС досі занадто низька, лише 20% біженців і мігрантів перехоплюються, коли досягаютьі берега в східній частині Середземного моря", - сказав Туск.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.