Уряд Латвії схвалив заборону на куріння в автомобілях

П'ятниця, 18 грудня 2015, 10:58

Уряд Латвії схвалив "Закон про обіг тютюнової продукції", що, зокрема, передбачає заборону на куріння в салонах особистих авто.

Тепер документ має пройти через схвалення парламенту країни, повідомляє ВВС Україна.

"Це наша національна установка. Одна з причин - це безпека, оскільки сигарета відволікає. Друге - пасивне куріння, оскільки машина - закритий простір", - заявила представниця міністерства охорони здоров'я країни Агнесе Гусарова.

Тим часом міністерство охорони здоров'я Латвії виступає за ще більші посилення антитютюнових норм.

"Це тільки частина того, що ми пропонували, і від чого довелося відмовитися через лобі тих, хто заробляє на продажі цигарок. Наприклад, ми хотіли заборонити курити на всіх робочих місцях і в усіх готелях", - сказав міністр охорони здоров'я Латвії Гунтіс Белевіч.

Проти заборони на куріння в машинах виступило бюро обмудсмена Латвії. За словами представника Рути Сіліні, такі поправки легко можна буде оскаржити в Конституційному суді.

"Їх можна буде трактувати як втручання в особисте життя, на яке має право кожен індивід, і яке в цьому випадку порушується", - сказала вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"