Президент Польщі звинуватив опозицію у підбурюванні до протестів

Середа, 23 грудня 2015, 08:42

Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив протестувальників, які минулого тижня вийшли на вулиці польських міст, у неприйнятті результатів жовтневих виборів.

Про це Дуда сказав в інтерв'ю ВВС.

"Ці демонстрації, насамперед, робилися тими, хто донедавна керував Польщею - і хто був усунений від влади голосами поляків у ході загальних виборів. Вони просто не хочуть визнавати це, тому вони підбивають суспільство і організації до демонстрацій", - сказав Дуда.

Як повідомлялося, 19 грудня тисячі поляків вийшли на вулиці більше десятка польських міст для того, щоб виступити проти дій нової влади.

Зокрема, мітингувальники висловлювали незгоду зі скандальним зміщенням з посад суддів Конституційного суду, призначеного попереднім складом парламенту перед закінченням його каденції.

Нагадаємо, дії польської влади вже отримали негативну оцінку в Європарламенті. Зокрема, президент ЄП Мартін Шульц заявив, що події у Польщі мають "характер державного перевороту".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.