В Молдові група депутатів оскаржила висунення нового кандидата в прем'єри

Понеділок, 28 грудня 2015, 16:01

В Молдові група з 14 депутатів, які покинули фракцію комуністів і утворили парламентський блок з демократами, оскаржила в Конституційному суді висунення президентом Ніколає Тимофті кандидатом у прем'єри Іона Стурзи.

Про це повідомляє Newsmaker.md.

Група депутатів стверджує, що президент повинен висувати кандидата тільки з урахуванням думки парламентської більшості.

У своєму зверненні екс-комуністи просять КС інтерпретувати перший пункт 98-ї статті Конституції, згідно з яким президент висуває кандидатуру на пост прем'єр-міністра після консультацій з парламентськими фракціями".

Автори запиту також стверджують, що президент зобов'язаний висувати кандидатуру прем'єра, беручи до уваги наявність парламентської більшості, готової підтримати цього кандидата.

Автори запиту крім того просять КС відповісти на питання, чи зобов'язаний президент проводити консультації лише з парламентськими фракціями чи і з парламентськими групами, вказуючи, що при висуненні Стурзи Тимофті не провів зустрічей ні з Партією комуністів, ні з групою депутатів, які вийшли з фракції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Молдови висунув нового кандидата в прем'єри.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"