Латвія за рік втратила 5 га своєї території

Понеділок, 11 січня 2016, 15:25

Територія Латвії минулого року зменшилася приблизно на 5 гектарів через наступ Балтійського моря.

Про це повідомляє Delfi.

Берегова лінія латвійського узбережжя Балтійського моря становить майже 500 кілометрів, але значні змиви суші спостерігаються на ділянках загальною протяжністю близько 60 кілометрів.

Із стратегічно важливих об'єктів в даний час термінового захисту потребують споруди для очищення стічних вод в Лієпаї, до яких від моря залишилося всього 40 метрів.

Згідно з прогнозами лабораторії по вивченню морського берега Латвійського університету, до 2060 року на території Латвії через наступ моря зменшиться приблизно на 9,2 квадратних кілометра.

Вчені прогнозують, що надалі море буде наступати на берег все швидше. Клімат в Латвії стає все теплішим, зменшується товщина льоду і період, протягом якого він зберігається на морі, тому хвилі все інтенсивніше вимивають берега.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.