Польща стане частиною так званого шпиля НАТО - Міноборони

Понеділок, 11 січня 2016, 18:08

Від 2020 року Польща буде серед рамкових держав сухопутних сил НАТО підвищеної готовності, так званого шпиля Північноатлантичного альянсу.

Про це пише Польське радіо.

Повідомляється, що міністерство оборони Польщі вже розпочало підготовку до такого чергування.

"Це буде компонент, який складатиметься, приблизно, з п’яти батальйонів. Як рамкова держава, ми хочемо запросити до співпраці, в рамках ротації, зокрема наших партнерів з Вишеградської групи. Є попередня згода, щоб частина цього зведення була під вишеградським прапором", – повідомив віце-міністр Томаш Шатковський.

Відзначимо, що рішення про утворення так званого шпиля НАТО, як невід’ємної частини Сил реагування НАТО, було ухвалено після саміту Північноатлантичного альянсу у вересні 2014 року.

Від 2020 року Польща стане однією із семи рамкових держав. Відомо, що до сухопутних сил підвищеної готовності належатимуть також Франція, Велика Британія, Італія, Іспанія, Німеччина і Туреччина.

Чергування рамкових держав, як у випадку подібних структур НАТО, триватиме рік.

Видання також нагадує, що від січня цього року Польща несе бойове чергування в Європейському Союзі в рамках Вишеградської групи; забезпечує майже половину сил цієї структури і командування.

Раніше повідомлялося, що НАТО ухвалив рішення про розширення сил реагування до 40 тисяч військових.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.