Санкції проти РФ не знімають через невиконання мінських угод – Порошенко

Четвер, 21 січня 2016, 17:33

Ситуація з безпекою в Європі тісно пов'язана з ситуацією в Україні і, зокрема, із виконання мінських угод.

Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю Bloomberg у Давосі.

"Ми підтверджуємо, що Україна дотримується угод. Наші партнери з ЄС та трансатлантичні партнери підтримують нас", - сказав Порошенко.

У той же час він зазначив, що в останні дні ситуація на Донбасі загострилася, загинули кілька українських військових, а РФ і проросійські бойовики не дотримуються режиму припинення вогню.

"Коли ми говоримо про деескалацію, ми говоримо про безпеку всієї Європи. Тому важливо домогтися припинення вогню", - зазначив він.

За словами Порошенка, в Давосі він провів 4-годинну зустріч з держсекретарем США Джо Байденом, на якій обговорювалося питання деескалації ситуації на Донбасі і санкцій проти РФ.

"Санкції проти РФ не знімають, тому що вона не виконує мінські угоди. На жаль, немає позитивних зрушень у цій ситуації, тому санкції тривають. Падіння курсу рубля і цін на нафту – це ціна, яку платить Росія", - сказав Порошенко.

Президент також зазначив, що непередбачувані дії Росії змушують Україну витрачати 5% ВВП на оборону.

Порошенко висловив сумнів щодо існування безпосереднього взаємозв'язку між падінням цін на нафту та можливістю РФ продовжувати агресивну політику щодо України.

"Я сумніваюся, що існує прямий зв'язок, але чим менше грошей Росія може витрачати на військові витрати, тим краще", - наголосив Порошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.