Клімкін пропонує провести консультації з участю всіх сторін Будапештського меморандуму

Вівторок, 26 січня 2016, 20:08

РФ трактує Будапештський меморандум так само вибірково, як і Мінські домовленості, тому Київ знову закликає провести консультації з участю всіх країн Будапештського меморандуму.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Інтерфакс-Україна

"Ознайомився із затвердженням голови російського дипломатичного відомства про те, що Російська Федерація нібито не порушувала свої зобов'язання за Будапештським меморандумом. Ще раз переконався в специфічному читанні російською стороною міжнародних документів - так само, як Мінські домовленості, Будапештський меморандум в Москві читають теж з кінця і вже дуже вибірково", - сказав Клімкін.

Клімкін запропонував всім представникам російської влади ще раз "уважно перечитати весь текст Будапештського меморандуму і переконатися, що він складається не тільки з пунктів 4 і 5, де згадується про ядерну зброю".

"РФ дійсно офіційно не загрожувала Україні застосуванням ядерної зброї. Принаймні досі. Хоча загроза розміщення такої зброї в окупованому Криму є серйозним викликом міжнародному миру і безпеці", - сказав глава МЗС України.

При цьому глава зовнішньополітичного відомства України підкреслив, що всі інші пункти РФ порушила.

"Порушила і далі порушує п. 1 Будапештського меморандуму, яким зобов'язувалася поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України. Росія порушила і далі порушує п. 2 Меморандуму, де вона підтвердила, що ніяка її зброя ніколи не буде використовуватися проти України", - нагадав Клімкін.

Крім того, РФ на постійній основі протягом кількох останніх років послідовно порушує п. 3 Будапештського меморандуму, здійснюючи економічний тиск, "спрямований на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету".

"Враховуючи те, що у зв'язку з сьогоднішніми висловлюваннями офіційного представника РФ "виникає питання щодо зобов'язань" згідно з п. 6 Будапештського меморандуму, ми відповідно ще раз пропонуємо провести консультації з участю всіх країн Будапештського меморандуму. На жаль, всі наші попередні пропозиції скликати такі консультації були проігноровані Росією. Для того, хто впевнений, що не порушує Меморандум, в чому ж існують побоювання таких консультацій?", - підкреслив глава МЗС.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про те, що Будапештський меморандум містить лише норму про незастосування проти України ядерної зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.