"Біженець" – слово 2015 року в Польщі

Понеділок, 4 січня 2016, 17:02

Польські мовознавці одностайно обрали іменник "uchodźca", тобто "біженець", словом 2015 року.

Про це повідомляє Польське радіо.

Це ж слово виграло і в загальнопольському інтернет-опитуванні, що його організував Інститут польської мови Варшавського університету. Вперше в історії вибір членів  капітулу був одностайним.

Як наголошує професор Галіна Зґулкова з Університету імені Адама Міцкевича, "явище біженців було відоме в Польщі віддавна, але у 2015 році воно наповнилося емоційними цінностями".

Професор наголошує, що біженці, на загал, не обирають Польщу країною поселення, виняток тут складають прибулі з України, особливо з Донбасу, та все одно емоції поляків інтенсивно пов’язані з самим явищем і словом.

Загальнопольське опитування на слово року проводиться в Польщі вже 5 років поспіль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Війна за санкції: як питання "Північного потоку-2" розкололо Конгрес США

Республіканці блокують ухвалення оборонного бюджету США, вимагаючи включити в нього нові санкції проти "Північного потоку-2".

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.

Країна без олігархів: як Польщі вдалося уникнути союзу великого бізнесу та влади

Особливості польської приватизації не дозволили з'явитися потужним олігархам, як це було у сусідніх країнах. Як це вдалося і чи не має цей шлях своїх недоліків?