НАТО може розпочати операцію проти контрабандистів в Егейському морі

Четвер, 11 лютого 2016, 09:14

Німеччина, Туреччина та Греція звернулися до НАТО з пропозицією розпочати операцію проти нелегальних перевізників біженців в Егейському морі.

Проект був представлений на зустрічі міністрів оборони країн Північноатлантичного альянcу в Брюсселі увечері в середу, повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з проектом, кораблі країн НАТО спільно з береговою охороною Греції і Туреччини, а також європейською прикордонною службою Frontex повинні вести спостереження за морським простором між Туреччиною і Гецією, а зібрані дані передавати турецькій і грецькій владі. Кораблі НАТО також мають зупиняти плавзасоби з біженцями на борту, підбирати їх, а потім повертати на турецький берег.

Очікується, що НАТО запропонує дієвий план боротьби з кримінальними угрупуваннями контрабандистів.

Керувати операцією має Німеччина. Її військовий корабель "Бонн" уже перебуває в регіоні, очолюючи флотилію з п'яти суден НАТО, які брали участь у спільних навчаннях з військово-морським флотом Туреччини.

Ще одне судно для участі в імовірній операції уже погодилась надати Данія.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розкритикував пропозицію залучити НАТО до врегулювання кризи біженців в Європі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".