НАТО надасть розвідувальні літаки AWACS для боротьби з ІДІЛ

Четвер, 11 лютого 2016, 13:11

Міністри оборони країн НАТО погодилися надати дозвіл використання розвідувальних літаків альянсу AWACS для посилення ефективності авіаударів сил коаліції під командуванням США по позиціях "Ісламської держави".

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після засідання міністрів у Брюсселі.

"Ми прийняли рішення посилити нашу підтримку коаліції по боротьбі з ІДІЛ. Ми домовилися використовувати літаки розвідки НАТО, щоб доповнити національний потенціал коаліційних сил. Це робиться за запитом США", - сказав Столтенберг.

За його словами, це рішення підвищить здатність коаліції послаблювати і знищувати терористичну групу ІДІЛ, яка є спільним супротивником.

"Розширена розвідка і спостереження є ключовою частиною реагування НАТО на гібридні загрози з півдня і сходу", - додав генсек альянсу.

Зазначимо, система AWACS здатна контролювати повітряний простір в радіусі понад 400 км і обмінюватися інформацією через цифрові канали передачі даних з командирами різних військових підрозділів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?