У Польщі видали карту з "російським" Кримом

Субота, 20 лютого 2016, 17:53

Польське видавництво "Галілеос" видало політичну карту Європи, у друкованій версії якої Крим вказано як територію Росії, а в електронній зазначено, що півострів є спірною територією.

Про це повідомляє Укрінформ.

Посольство України у Польщі звернуло увагу видавництву на те, що весь цивілізований світ визнає Крим територією України і наголосило на необхідності виправити помилку.

"Весь демократичний світ, зокрема Польща та ЄС, не визнають нелегальну анексію суверенної території України – Криму. На жаль, розміщена у книзі карта не тільки вводить в оману як користувачів Інтернету, так і власників друкованої версії політичної карти Європи, але й суперечить позитивному іміджу Польщі, яка займає рішучу позицію щодо підтримання територіальної цілісності України", - йдеться в листі диппредставництва на адресу видавництва.

У друкованій версії Крим позначений, як територія РФ. 

У посольстві наголошують, що у зв’язку з цією ситуацією відповідним кроком буде "якнайшвидше вчинення дій з метою виправлення цієї ситуації - опублікування відповідної заяви, а також розміщення правильної карти в електронній версії, а також вилучення друкованої версії політичної карти Європи з метою виправлення хибної карти України".

Українські дипломати висловили сподівання, що видавництво намагатиметься уникнути ситуації, коли його сприйматимуть як таке, продукція якої, зокрема політична карта Європи, суперечить міжнародним документам щодо визнання кордонів України.

В електронній версії на сайті видавництва Крим позначений, як спірна територія. 

Видавництво "Галілеос", яке розташоване в місті Єленя Гура на південному заході Польщі, поки що не відреагувало на лист українського посольства.

Як повідомлялося, у Чехії в листопаді минулого року видали "Футбольний атлас світу", в якому окупований Крим позначений як російська територія.

Чеське видавництво "Ottovo Nakladatelstvi" заявило, що позначення Криму частиною Росії у їхньому "Футбольному атласі" сталося внаслідок помилки картографа і не було навмисними діями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua