ІДІЛ отримує компоненти для вибухівки з 20 країн світу – ЗМІ

Четвер, 25 лютого 2016, 09:05

До постачання компонентів, які терористичне угруповання "Ісламська держава" використовує для виготовлення вибухових пристроїв, залучено понад 50 компаній з 20 країн світу.

Про це пише Deutsche Welle з посиланням на дані неурядової організації Conflict Armament Research (CAR), яка знаходиться у Лондоні.

Експерти CAR розділяють 20 країн і 51 компанію на три категорії: виробник, посередник і "заявлений споживач".

Серед виробників компонентів для вибухівки перераховуються компанії з Бразилії, Румунії, Китаю, Туреччини, Бельгії, Нідерландів, Ірану, Індії, Австрії, Чехії, Японії, США, Швейцарії та Фінляндії.

Посередниками, яка правило, виступають фірми з Туреччини, Росії, ОАЕ, Іраку, Лівану, Китаю та Індії.

Офіційним кінцевим споживачем деяких компонентів в більшості випадків вказується Ірак. За підрахунками експертів організації, лідером за кількістю компаній, що беруть участь у постачанні ІДІЛ компонентів для вибухівки, є Туреччина (13 фірм).

"Можливо, найважливішим є те, з якою швидкістю ІДІЛ вдається отримувати компоненти для виготовлення вибухових пристроїв", - відзначають експерти CAR.

За їх даними, компоненти опиняються у розпорядженні ІДІЛ вже через місяць після їх надходження до тієї чи іншої компанії в регіоні, що, на думку CAR, "говорить про брак контролю з боку урядів країн регіону і самих компаній".

Матеріали доповіді ґрунтуються на результатах дослідження понад 700 компонентів, які ІДІЛ використала для вибухових пристроїв.

Дослідження група експертів CAR проводила з липня 2014 року по лютий 2016 року в Сирії і Іраку на замовлення Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua