МЗС Литви: ми ніколи не визнаємо анексію Криму, санкції мають тривати

Субота, 27 лютого 2016, 16:12

МЗС Литви виступило із заявою з нагоди другої річниці анексії Криму Росією.

Заяву опубліковано на сайті відомства.

"Ми ніколи не визнаємо незаконну окупацію і анексію Криму, що почалася два роки тому", - заявили в МЗС Литви, наголосивши, що Литва твердо підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.

"Ми будемо наполягати, щоб санкції ЄС і міжнародні санкції проти РФ, пов'язані з окупацією півострова, тривали до тих пір, доки Росія не відмовиться від незаконно окупованої території", - наголосили у відомстві.

Крім того, в Литві висловили занепокоєння з приводу зростання  числа систематичних порушень прав людини, придушення засобів масової інформації в Криму після анексії, репресій проти кримськотатарської меншини.

"Особливе занепокоєння викликає перетворення півострова в гігантську військову базу, тому що окупований Крим стає плацдармом для подальшої експансії РФ і осередком нестабільності в регіоні" - підкреслили в МЗС Литви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.