Лідер конкурсу по НАЗК не працюватиме, якщо не підтримають кандидата від громадськості

Вівторок, 15 березня 2016, 14:10

Лідер конкурсу  з обрання членів Національної агенції з питань запобіганні корупції Микола Хавронюк не працюватиме в НАЗК,  якщо конкурсна комісія не підтримає кандидата від громадськості Руслана Рябошапку.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, в рамках обрання членів НАЗК "такі критерії, як найкращий професійний досвід, знання і якості кандидата, фактично були підмінені особистою симпатією чи антипатією до того або іншого кандидата".

"Як кандидат, який набрав найбільшу кількість балів за результатами рейтингового голосування, хочу зазначити: саме Руслан Рябошапка в останні роки цілком присвятив себе антикорупційній діяльності і за цей час зробив у цій сфері більше, ніж будь-хто інший в країні. Недооцінити його внесок, проігнорувати волю, вміння, знання, енергію і стремління такого кандидата фактично означає намагання зробити НАЗК слабким, непрофесійним і залежним від зовнішніх впливів", - наголосив Хавронюк.

"Якщо конкурсна комісія буде ігнорувати ці факти і керуватися неналежними критеріями обрання членів НАЗК, я залишаю за собою право відкликати свою заяву про участь у конкурсі. З етичних міркувань вважаю за неможливе для себе брати участь у конкурсі, якщо він перетвориться в профанацію. Бо за таких обставин створюється небезпека того, що і сама діяльність НАЗК перетвориться у "пшик", а наш рух в Європу і надалі гальмуватиметься", - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в середу вночі було заблоковане проведення конкурсу з обрання членів Національної комісії із запобігання корупції, яке є однією з двох останніх вимог для візової лібералізації.

Конфлікт стався навколо пропозиції обрати до складу НАЗК колишнього заступника міністра юстиції, члена антикорупційної групи РПР Руслана Рябошапки.

Через вимогу декількох членів комісії про обрання Рябошапки (проти якого, в свою чергу, виступили три члени комісії) голосування так і не розпочалося, в роботі комісії було оголошено перерву.

Наступна спроба обрати двох членів НАЗК відбудеться у вівторок ввечері, засідання призначене на 18.00.

Як відомо, дообрання членів НАЗК, наряду з переголосуванням закону про електронне декларування,  є однією з двох вимог візової лібералізації для короткострокових поїздок до ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.