У Нагірному Карабаху припинять вогонь для пошуку тіл загиблих

П'ятниця, 8 квітня 2016, 13:30

Сторони конфлікту в Нагірному Карабаху домовились про тимчасове припинення вогню для пошуку тіл загиблих на полі бою військовослужбовців.

Про це йдеться у повідомленні на сайті міністерства оборони Азербайджану.

"Починаючи з 15:00 за бакинським часом 8 квітня 2016 року досягнута домовленість про відновлення режиму припинення вогню на лінії зіткнення військ", – йдеться у повідомленні.

Також міноборони Азербайджану повідомило про те, що режим припинення вогню буде запроваджения для пошуку тіл загиблих військових обох сторін.

"За посередництва представників ОБСЄ і Міжнародного Комітету Червоного Хреста з 15:00 по 20:00 планується здійснення процесу збору з поля бою тіл загиблих військовослужбовців з обох сторін", – додали в міністерстві оборони Азербайджану.

Раніше повідомлялося, що Азербайджан заявив про порушення перемирʼя у Нагірному Карабаху. 

Нагадаємо, за даними ООН, щонайменше 33 людини загинули і понад 200 отримали поранення в результаті військових зіткнень в Нагірному Карабаху у минулі вихідні.

Як відомо, конфлікт у Нагірному Карабаху почався ще в 1980-ті роки у зв'язку з масовим рухом на підтримку ідеї перепідпорядкування Карабаху Вірменії.

Рух призвів до відтоку з регіону етнічних азербайджанців. Все це призвело до рішення радянської влади у січні 1989 року ввести в регіоні пряме управління з утворенням Комітету особливого управління Нагірно-Карабаською автономною областю.

У відповідь 1 грудня 1989 року Верховна рада Вірменської РСР і Національна рада Нагірно-Карабаської автономної області ухвалили спільну постанову про включення Нагірного Карабаху до складу Вірменії.

Збройні сутички почалися в 1990 році, а наступного року за участю радянської армії була проведена операція "Кільце", наслідком якої стала повна депортація 24 вірменських сіл.

Повномасштабні бойові дії почалися вже після розвалу СРСР у 1992 році та тривали до травня 1994 року, коли за участю Росії було підписано мирну угоду.

Згідно з нею, відбулося "заморожування" конфлікту, при цьому невизнана Нагірно-Карабаська республіка контролює 13,4% території Азербайджану: крім самої колишньої Нагірно-Карабаської області, це кілька азербайджанських районів, прилеглих до Нагірного Карабаху – так званий "пояс безпеки".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.