"Ісламська держава" планує теракти в Німеччині - голова спецслужби

Понеділок, 2 травня 2016, 17:11

Терористична загроза з боку бойовиків "Ісламської держави" набула цілком нового виміру.

Про це заявив керівник Федерального відомства з охорони конституції Німеччини Ганс-Георг Маасен, повідомляє Deutsche Welle.

За словами Маасена, сам термін "Ісламська держава" дещо пом'якшує сприйняття небезпеки. Насправді ця організація - це насамперед тероризм як частина асиметричної війни.

За його словами, ІДІЛ планує скоїти теракти в самій Німеччині й виступати проти німецьких інтересів. Майже всі сценарії мають відношення до закордону, додав очільник відомства.

Крім того, Маасен заявив, що його відомство веде стеження за близько 90 мечетями в Німеччині. "Нас турбує те, що в Німеччині є багато ісламістських релігійних громад в мечетях, за якими ми мусимо стежити", - сказав він.

За його словами, більшість з тих мечетей, за якими стежать співробітники його відомства, - неофіційні і є арабськомовними.

"Це - такі собі мечеті на задньому дворі, де самопроголошені імами, самопроголошені еміри збирають довкола себе групу прихильників та виголошують серед них свої сповнені ненависті промови й закликають до джихаду", - додав Маасен.

Водночас голова відомства застеріг від ототожнення мусульман з екстремістами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: