Іспанію звинуватили у зраді НАТО через сприяння кораблям ВМФ РФ - ЗМІ

П'ятниця, 27 травня 2016, 11:55

Іспанію звинуватили у зраді союзників по НАТО, через те, що вона дозволила десяткам російських субмарин, есмінців заправлятися на своїй території.

Як пише The Times, конгрес США наголосив на важливості цього питання і закликав внести зміни до законодавства, якими вимагатиметься від посадових осіб повідомляти про держави НАТО, які дозволяють російським військовим кораблям стикування у їхніх портах.

Зазначається, що починаючи з 2011 року Іспанія прийняла на території свого анклаву у Північній Африці щонайменше 57 російських військових кораблів.

Цього місяця російський фрегат "Ладный" пришвартувався в іспанському автономному місті Сеута на узбережжі Північної Африки. Це сталося через два дні після того, як кораблі британського флоту супроводжували у водах Великої Британії російський фрегат "Адмирал Григорович".

Військові аналітики стверджують, що частота візитів російських військових кораблів перетворила іспанський анклав в головну базу російського флоту в західній частині Середземного моря, що викликало звинувачення у бік Іспанії у підрив солідарності НАТО перед лицем агресії РФ в Криму.

"Дозвіл Іспанії, наданий російським військовим кораблям, на зупинки у Сеуті підриває солідарність НАТО. Країни по всьому світу дозволяють Росії розширювати її сферу впливу за рахунок доступу до тепловодних портів. НАТО повинен мати єдину стратегію, щоб відмовити Росії у такому доступі " – сказав конгресмен Джо Піттс, який запропонував відповідну поправку у закон про оборону.

"Іспанія занадто гостинна до російських кораблів у Сеуті, хоча Крим досі окупований і санкції проти Росії діють" - сказав колишній радник Міноборони США, аналітик Люк Коффрі.

Раніше повідомлялося, що у березні депутати Європарламенту звернулися до верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Могеріні через російські військові кораблі, які заходять в іспанський порт Сеута.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?