Німеччина запропонує ЄС створення єдиної армії – ЗМІ

Вівторок, 3 травня 2016, 11:42

Німеччина буде домагатися прогресу у створенні спільної європейської армії.

Про це пише The Financial Times з посиланням на проект, який Німеччина планує представити у липні.

Як зазначає видання, незважаючи на те, що Берлін вже давно виступає за "європейський оборонний союз" цей проект є найбільш відчутним кроком у цьому напрямку за останні роки.

При цьому є ризик, що наміри Німеччини будуть використані під час кампанії щодо референдуму у Британії прихильниками так званого Brexit.

Документ, який мав бути представлений незадовго до референдуму 23 червня, але перенесений на час після референдуму, буде включати плани зі створення єдиного європейського генштабу для координації дій армії, ради міністрів оборони країн ЄС, а також зі спільного виробництва та використання військової техніки.

Крім того, Берлін запропонує зміцнити співпрацю в галузі кібербезпеки.

"Чим більше ми, європейці, готові взяти на себе значну частку загального тягаря і чим більше наш американський партнер готовий піти шляхом загального прийняття рішень, тим кращі результати в галузі безпеки принесе трансатлантичне партнерство, тим більшу інтенсивність воно матиме", - йдеться у документі.

Багато європейських країн скептично ставляться до ідеї інтеграції збройних сил і вважають її прерогативою НАТО. Однак якщо Німеччині вдасться переконати ЄС в необхідності її пропозицій, то це стане важливим кроком на шляху зміцнення військового потенціалу Євросоюзу, зазначає видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua