РФ порушила принципи світового порядку – заступник держсекретаря США

П'ятниця, 6 травня 2016, 11:06

Росія порушила основоположні принципи міжнародного права, анексувавши Крим та розгорнувши важке озброєння й тисячі військових уздовж міжнародних кордонів.

Про це заявив заступник держсекретаря США Ентоні Блінкен у своєму виступі у Варшавській публічній бібліотеці, повідомляє Радіо Свобода.

За словами Блінкена такі дії порушують "те, що кордони і територіальна цілісність держави не можуть бути змінені за допомогою сили…те, що всі члени міжнародної спільноти пов’язані спільними правилами і мають заплатити за невиконання взятих на себе зобов’язань".

"Ці принципи виходять за межі України, виходять за межі Європи. Вони є фундаментальними правилами, які лежать в основі міжнародного порядку, який ми разом прагнемо будувати, підтримувати і за потреби змінювати. Заперечуючи їх, Росія прагне розділити наш трансатлантичний альянс, підірвати нашу єдність і сприяти невдачі демократичних держав", - сказав він.

Блінкен підтвердив, що незмінною з боку США є підтримка України, а санкції щодо Росії мають тривати до повного виконання нею Мінських домовленостей.

Як повідомляє Польське радіо, Блінкен також заявив, що США продовжать зміцнення східного флангу НАТО.

"Обов'язком НАТО є боротьба з погрозами на сході та півдні, а також збільшення ротаційної присутності на східному фланзі. Там перебуватимуть 4 тисячі солдатів, які гарантують ротаційну присутність Альянсу в Європі. Кожен день в Польщі будуть перебувати (американські – ред.) солдати", - сказав американський дипломат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua