Офіційно: мером Лондона обраний Садік Хан, мусульманин, що виступає проти Brexit

фото
Субота, 7 травня 2016, 08:41

Вибори мера Лондона, що проходили 5  травня, завершилися сенсаційною перемогою лейбориста Садіка Хана (Sadiq Khan), батьки якого емігрували до Британії з Пакистану.

Про це свідчать остаточні результати виборів, опубліковані на сторінці виборчої комісії Лондона.

Він також матиме найбільшу фракцію в міській раді Лондона – 12 з 25 депутатів є лейбористами.

Британська виборча система передбачає одночасне голосування в першому та другому турі (виборець відмічає "головного кандидата" та "кандидата другої черги", до якого відходить його голос в разі поразки основного).

 

За цією системою Хан переміг одночасно в першому та другому турі, набравши 44,2% та 56,9% відповідно та забезпечивши значний відрив від головного суперника, Зака Голдсміта (1.3 млн голосів проти майже 1 млн голосів)

 Садік Хан походить з робітничої родини. Він – син водія автобуса, який емігрував з Пакистану. Окрім того, Хан стане першим мусульманином, що обраний мером столиці Британії.

Значний вклад у його перемогу додала позиція Садіка Хана щодо виходу Великої Британії з ЄС (як відомо, референдум з цього питання відбудеться 23 червня). Хан публічно агітує проти Brexit і зробив це однією з важливих тез кампанії, пише видання Standard. Він попередив, що громадяни ЄС, що працюють в Лондоні, в разі підтримки Brexit можуть бути змушені залишити країну.

Його попередник на посаді мера, Боріс Джонсон, навпаки, був одним з ключових агітаторів за вихід з ЄС.

За британською системою європейські громадяни, що постійно проживають в Лондоні, мають право голосу на місцевих виборах. Імовірно, вони забезпечили значну частину перемоги нового мера.

Варто зазначити, що іноземці не голосують на національних виборах, тому на референдумі їх підтримка не матиме такого значення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: