Армії Латвії дозволять саджати і знищувати дрони над військовими зонами

Середа, 1 червня 2016, 17:15

Щоб убезпечити військові інтереси держави, латвійській армії буде дозволено садити або знищувати безпілотні літальні апарати, які будуть виявлені над військовими об'єктами або поблизу від них.

Таке рішення прийнято в остаточному читанні комісією Сейму з питань народного господарства, аграрних питань, середовища і регіональної політики, повідомляє видання Delfi.

Зміни будуть внесені в закон "Про авіацію".

В законопроекті визначено, що командир Національних збройних сил або уповноважена особа зможе приймати рішення про примусову посадку або знищення безпілотників, застосувавши вогнепальну зброю або спеціальні засоби.

На такий крок військові можуть піти, якщо безпілотники будуть знаходитися над військовими об'єктами або поблизу них, в заборонених повітряних зонах, короткочасно зарезервованих або обмежених зонах, які необхідні для потреб латвійської армії.

У законопроекті наголошується, що безпілотники можуть наражати на небезпеку військові аеродроми та авіаційні полігони, а також створити не контрольовані ризики розвідувальних дій і загрозу цілісності безпеки об'єктів.

Крім того, депутати комісії Сейму доручили уряду розробити і до 1 жовтня подати в Сейм законопроекти, які передбачають інші випадки, коли можна буде примусово садити або збивати безпілотники.

Зміни в законі в остаточному читанні ще має ухвалити Сейм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: