Польський Сейм ухвалив зміни до закону про Конституційний суд

Четвер, 7 липня 2016, 17:28

Сейм Польщі у третьому читанні ухвалив зміни до закону про Конституційний суд авторства правлячої партії "Право і справедливість".

Про це повідомляє Радио Польша.

 За ухвалення змін проголосували 238 депутатів, проти – 173.

Раніше Сейм Польщі голосував за 44 поправки, які були запропоновані під час другого читання законопроекту партіями "Громадянська платформа", "Сучасна" і Польська селянська партія. Однак депутати відхилили їх пропозиції.

На думку депутатів правлячої партії, прийняті зміни є компромісними і вплинуть на вирішення  конституційної суперечки в країні. У той же час в опозиції заявили, що процес роботи над законопроектом проходив з порушенням процедури, тому частина прийнятих норм є неконституційною.

Згідно з прийнятим законом, крім іншого, Конституційний суд складатиметься з 11 суддів. Судові рішення повинні прийматися "простою більшістю, а не 2/3 голосів, як пропонувалося раніше.

Також, будуть опубліковані рішення Конституційного суду, які були прийняті "з порушенням закону" після 10 березня 2016 року. Опозиція виступила проти цього, оскільки саме 9 березня Конституційний суд прийняв рішення, у якому суд поставив під сумнів конституційність основних положень змін до закону про КС, прийнятих польським парламентом у грудні 2015 року.

Нагадаємо, 28 грудня 2015 року президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про Конституційний суд авторства правлячої партії "Право і Справедливість", що викликали суперечки. 9 березня КС Польщі поставив під сумнів конституційність основних положень змін до закону про Конституційний суд. Уряд Польщі раніше відмовилося публікувати цей вердикт у "Віснику законів", незважаючи на рекомендації та заклики Венеціанської комісії, представників Єврокомісії та ще ряду установ і фахівців.

Зазначимо, що польський Сейм були внесені 4 законопроекти про Конституційному суді. Свої законопроекти представили депутати партії "Право і Справедливість", Польської селянської партії, руху "Кукіз'15", а також Комітет оборони демократії.

21 червня у Сеймі була створена підкомісія для розгляду всіх поданих законопроектів. До складу підкомісії увійшло 9 осіб: 5 представників партії "Право і Справедливість" і по одному представнику від партій "Громадянська платформа", "Сучасна", "Кукіз'15" і Польської селянської партії.

Також нагадаємо, що 1 червня Єврокомісія винесла висновок щодо стану верховенства закону в Польщі. Прес-секретар ЄК заявив, що в документі дії польського уряду були оцінені негативно. Польща була розкритикована за відсутність прогресу у вирішенні конституційної кризи.

Також нагадаємо, що з 13 січня по відношенню до Польщі діє перший етап процедури контролю верховенства закону, введений Єврокомісією. Введення процедури контролю було пов'язано з кризою навколо Конституційного суду і відмовою уряду публікувати винесені ним висновки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.