З початку року експорт продуктів харчування з України до ЄС зріс на 68% - Кубів

Середа, 10 серпня 2016, 16:28

Експорт продовольчих товарів українського виробництва до країн Європейського союзу зріс з початку року на 68%.

Про це в інтерв'ю УНІАН повідомив перший віце-прем'єр-міністр України-міністр економічного розвитку Україна Степан Кубів.

Він також відзначив, що загалом з початку дії режиму Зони вільної торгівлі український експорт до ЄС зріс на 7%.

"Українські виробники активно використовують преференції у рамках торгівлі між Україною та ЄС, експорт триває і поза межами тарифних квот. Станом на кінець липня повністю використано 9 тарифних квот на сільгосппродукцію. Традиційно використана квота на м'ясо птиці, тарифна квота на вершкове масло і молочні пасти використана на 46%, на сухе молоко - на 30%. Загалом треба сказати, що експорт до ЄС цього року зріс на 7%, особливо за продовольчими товарами - на 68% ", – сказав Кубів.

За інформацією міністра, українські експортери отримали близько 30 тис. сертифікатів EUR.1 для оформлення вивезення товарів з України за стандартами ЄС, а 86 підприємств отримали статус уповноваженого експортера, що дало їм право експортувати продукцію до ЄС без необхідності отримання сертифіката.

Раніше повідомлялося, що міністерство аграрної політики України підготує звернення стосовно збільшення розміру квоти на експорт цукру в країни ЄС до 300 тисяч тонн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.

Країна без олігархів: як Польщі вдалося уникнути союзу великого бізнесу та влади

Особливості польської приватизації не дозволили з'явитися потужним олігархам, як це було у сусідніх країнах. Як це вдалося і чи не має цей шлях своїх недоліків?

CBAM по експорту: що таке "вуглецевий податок" ЄС та чим він загрожує Україні

Кліматичні ініціативи Євросоюзу вдарять по найболючішому: торгівлі між Україною та ЄС. Що в такій ситуації варто робити Києву?