Франція і ФРН пропонують законодавчо обмежити шифрування даних у месенджерах

Вівторок, 23 серпня 2016, 15:29

Франція і Німеччина заявили, що вони хочуть змусити операторів послуг мобільної передачі повідомлень надавати доступ до даних зашифрованого контенту, щоб допомогти розслідувати випадки тероризму.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казньов після зустрічі з німецьким колегою Томасом де Мезьєром, повідомляє Reuters.

За словами Казньова, Європейська комісія повинна підготувати проект закону, що зобов'язуватиме операторів співпрацювати в судових розслідуваннях щодо виявлення терористів.

"Якщо такий закон буде прийнятий, це дозволить накладати зобов'язання на європейському рівні на операторів, які відмовляються від співпраці", - сказав він.

Казньов окремо виділив месенджер Telegram, який, за словами міністра, заявив, що не буде співпрацювати з урядами, додавши, що законодавство має працювати і для компаній з ЄС, і  для компаній із країн, які не входять до союзу.

Telegram, заснований росіянином Павлом Дуровим у 2013 році, позиціонує себе як ультра безпечний месенджер, так як він шифрує всі дані від початку передачі до кінця.

Низка інших сервісів, включаючи додаток Whatsapp, заявляють, що вони мають подібні можливості.

Спецслужби Франції та Німеччини неодноразово повідомляли, що терористичні групи використовують для спілкування месенджери із зашифрованими даними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.