США не планують екстрадицію Гюлена до Туреччини - ЗМІ

П'ятниця, 5 серпня 2016, 09:53

Влада США не планує видавати Туреччині проповідника Фетхуллаха Гюлана, якого турецька влада звинувачує в організації спроби державного перевороту.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.

За даними видання, Анкара не переконала американців представленими доказами, до того ж США стурбовані погрозами у публічних заявах турецьких посадових осіб.

Американські і турецькі офіційні особи в приватному порядку обговорювали ситуації, за яких Гюлен може бути виданий, але американські власті поки не бачать вагомих аргументів на користь екстрадиції.

Як повідомлялося, суд Стамбула виніс рішення про затримання мусульманського проповідника Фетуллаха Гюлена.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив, що Туреччина зіткнулася зі спробою повстання армії.

Прем'єр-міністр Туреччини звинуватив в організації спроби військового перевороту опозиційного мусульманського проповідника Фетхуллаха Гюлена.

Турецька влада стверджує, що Гюлен створив терористичну мережу під назвою "Паралельна держава".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?