У Туреччині заарештували 16 тисяч осіб після спроби перевороту - міністр

Вівторок, 9 серпня 2016, 12:09

16 тисяч осіб були офіційно арештовані і поміщені під варту в зв'язку із невдалою спробою державного перевороту, а ще 6000 затриманих ще знаходяться під слідством.

Про це заявив міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг, повідомляє Reuters.

За словами Боздага, ще 7668 осіб були під слідством, але в даний час не затримані.

У Туреччині після спроби перевороту були затримані, відсторонені та звільнені десятки тисяч людей у судовій системі, армії, поліції, державній службі.

Високопоставлений турецький чиновник розповів, що розвідка ідентифікувала як мінімум 56 тисяч учасників мережі проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого турецька влада звинувачує у підготовці перевороту.

За його словами, всі вони обмінювалися повідомленнями через маловідомий додаток під назвою ByLock, якийгрупа почала використовувати в 2014 році.

"За нашою оцінкою, 150 тисяч унікальних учасників групи використовували ByLock, щоб спілкуватися з іншими людьми", - сказав  чиновник, додавши, що група також використовує іншу програму під назвою "Eagle", яка може бути замаскована під інші популярні програми для обміну миттєвими повідомленнями, такі як Whatsapp і Tango.

"Ми вважаємо, що "Eagle" був використаний для обміну різними оперативними даними, а також на етапі планування спроба перевороту", - заявив чиновник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.