Україна подала у СОТ позов до РФ через обмеження українського транзиту

Середа, 14 вересня 2016, 18:36

Україна звернулася до СОТ із запитом про консультації з Росією щодо обмежень транзиту українських товарів через територію РФ.

Про це з посиланням на повідомленні Мінекономрозвитку РФ повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як відомо, подача такого запиту на консультації – це перший етап подачі позов. У тому випадку, якщо протягом 60 днів консультації ні до чого не приведуть, можна ініціювати створення панелі арбітрів.

"Консультації, які триватимуть протягом 60 днів – обов'язкова досудова стадія вирішення спору. Якщо протягом цього терміну сторони не знайдуть взаємоприйнятного рішення, сторона, яка ініціювала консультації, має право вимагати формування третейської групи. Мінекономрозвитку Росії спільно із зацікавленими відомствами уважно вивчить запит України і аргументи, які містяться в ньому", – цитує агенція повідомлення російського відомства.

Нагадаємо, у липні Україна закликала Російську Федерацію негайно скасувати необгрунтовані транзитні обмеження і відновити вільний режим транзиту для всіх членів Світової організації торгівлі.

Йдеться про чергові кроки з обмеження транзиту українських товарів через територію РФ до країн Середньої Азії, передусім до Казахстану й Киргизстану.

Україна вважає, що запровадження Росією обмежень щодо транзиту товарів походженням з України економічно й юридично необґрунтоване та призвело до затримок транзиту товарів з України через територію РФ не лише до Казахстану й Киргизії, але й до інших країн Азії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.