В Естонії знову не обрали президента, вибори переходять до парламенту

Субота, 24 вересня 2016, 17:39

В Естонії в черговий раз не змогли обрати главу держави. Жоден кандидат сьогодні не зміг отримати більшість голосів Колегії вибірників за підсумками двох турів.

У першому турі з п'яти кандидатів найбільшу кількість голосів набрали адвокат Аллар Йикс (83 голоси) і почесний голова правлячої Партії Реформ Сійм Каллас (81).

Вони вийшли у другий тур, за підсумками якого Йикс отримав 143 голоси, а Каллас - 138 голосів. Для перемоги потрібно було набрати мінімум 168 голосів.

Аллар Йикс та Сійм Каллас

Слід зазначити, що екс-глава МЗС Марина Кальюранд, яку підтримують, згідно з опитуваннями, близько 40% естонців, не пройшла у другий тур.

В Естонії дворівневі вибори президента. Спочатку президента обирає парламент, для перемоги претенденту необхідно було набрати не менше 2/3 голосів депутатів.

Так як парламентський раунд у серпні виявився безрезультатним, право на обрання президента було передано Колегії вибірників, в яку входять всі 101 депутат парламенту і 234 представника місцевих самоврядувань.

Оскільки і другий раунд виявився безрезультатним, вибори знову переходять до парламенту, де вони повинні бути організовані протягом 14 днів.

Нинішній президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес пробув на цій посаді два п'ятирічні терміни і більше не може претендувати на цю посаду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: