Без українських трудових мігрантів на Польщу чекає падіння економіки – віце-прем’єр

Середа, 7 вересня 2016, 10:42

Залучення трудових мігрантів зі Сходу – українців та білорусів – вкрай важливе для збереження позитивної динаміки польської економіки.

Про це під час економічного форуму у місті Криниця-Здруй (Польща), презентуючи відповідне дослідження, підготовлене для уряду дослідницьким центом ZPP, заявив віце-прем’єр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Ми перебуваємо у кращому становищі, ніж Західна Європа. Ми маємо мігрантів насамперед з України, а також з Білорусі та В’єтнаму. Це люди, які їдуть не за соціальними виплатами, а працювати та сплачувати податки", – заявив він.

Моравецький додає, що точної цифри українських трудових мігрантів наразі немає – їхня кількість оцінюється від 600 тис. до мільйона. При цьому не менш ніж 200 тис. українських мігрантів сплачують податки до польського бюджету.

"Це дуже важливо з точки зору польської демографії – за 5-6 років кількість працюючих громадян Польщі може скоротитися на 1,5 млн. Це 10% працездатного населення країни! Звичайно, це матиме негативний вплив на економіку", – прогнозує віце-прем’єр.

Він додає, що альтернативи залученню трудових мігрантів немає – розвиток технологій та використання фінансових можливостей наразі неможливий, "у зв’язку з тією політикою, яку проводили раніше".

Моравецький також вважає, що трудова міграція матиме позитивний вплив й на українську економіку.

"На відміну від польської міграції за Ла-Манш, коли люди не повертаються додому, ми маємо близьку ментально країну. Звісно, частина мігрантів залишиться в Польщі назавжди. Але значна частина через 5-6-10 років повернеться додому, везучи в Україну отримані навички та фінансові ресурси", – пояснив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua