"Жорсткий Brexit" коштуватиме Британії 73 млрд євро щороку – ЗМІ

Вівторок, 11 жовтня 2016, 10:53

За "жорсткого" сценарію Brexit Сполучене Королівство втрачатиме щороку до 66 млрд фунтів стерлінгів (73 млрд євро).

Про це повідомляє The Times з посиланням на урядові документи.

Згідно з прогнозами, у разі виходу з єдиного ринку і переходу на правила Світової організації торгівлі при торгівлі з континентальною Європою ВВП Британії може опинитися на 9,5 % нижче показника, який був би досягнутий при збереженні членства в ЄС. Таке різке падіння доходів змусить уряд країни скорочувати державні витрати або підвищувати податки.

Такі прогнози уряду базуються на дослідженні, опублікованому попереднім міністром фінансів Джорджем Осборном під час кампанії перед референдумом щодо виходу Британії з ЄС. Міністерство фінансів стверджує, що досі дотримується даних, представлених у згаданому дослідженні.

В урядових документах йдеться, що щороку втрати Британії складатимуть від 38 до 66 млрд фунтів стерлінгів.

"Жорсткий" сценарій Brexit передбачає вихід Британії не тільки Європейського Союзу, але і з європейської зони вільної торгівлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Країна без олігархів: як Польщі вдалося уникнути союзу великого бізнесу та влади

Особливості польської приватизації не дозволили з'явитися потужним олігархам, як це було у сусідніх країнах. Як це вдалося і чи не має цей шлях своїх недоліків?

CBAM по експорту: що таке "вуглецевий податок" ЄС та чим він загрожує Україні

Кліматичні ініціативи Євросоюзу вдарять по найболючішому: торгівлі між Україною та ЄС. Що в такій ситуації варто робити Києву?

Меркель не лише з Путіним: де канцлерка опиралася диктаторам, а де йшла на поступки

Якими були взаємини Ангели Меркель з диктаторами сучасності? ЄвроПравда публікує у скороченому вигляді один з розділів нової біографії канцлерки.